Szanowni Państwo,

Ponieważ jest czas, w którym wielu rodziców zastanawia się nad gotowością szkolną swojego dziecka i jest to temat dla nich ważny, przesyłamy w załączeniu Arkusz obserwacyjny i Poradnik dla Rodziców, które przygotowywałyśmy w naszej Poradni.

1.       Arkusz obserwacyjny dla rodzica – co świadczy o dojrzałości szkolnej mojego dziecka – pozwala ogólnie rozeznać się rodzicowi w obszarze gotowości szkolnej swojego dziecka.

2.       Poradnik dla Rodziców „Dobry Start w Szkole. Czy moje dziecko jest gotowe do szkoły? Jak mogę pomóc mu przygotować się do pierwszej klasy” – powstał z myślą o dzieciach i rodzicach, ale również aby wesprzeć pracę nauczycieli. Objaśniamy w nim  czym jest dojrzałość szkolna dziecka, jakie umiejętności świadczą o gotowości do podjęcia nauki w klasie pierwszej, jak przekładają się one na osiągnięcia szkolne oraz w jaki sposób rodzice mogą wspierać dziecko, by mu start szkolny ułatwić.

Życzymy powodzenia

Specjaliści PPP 13