Szanowni Państwo,

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 13 oraz Przedszkole nr 94 „Kraina Słonecznych Marzeń”  w Warszawie serdecznie zapraszają na WEBINAR dla rodziców pt. „Akcja Adaptacja – Jak pomóc dziecku przygotować się do przedszkola”. Webinar przeznaczony jest dla rodziców dzieci, które będą od września pierwszy rok uczęszczały do przedszkola/oddziału przedszkolnego. Spotkanie odbędzie się 23 czerwca (środa) 2021 r., w godzinach 18.00 – 19.00, w formie online (na platformie Zoom).

Link do spotkania:

Meeting ID: 831 1699 5677
Hasło: KU7Gj8

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że Poradnia nr 13 wspólnie z nauczycielami Przedszkola nr 94 przygotowała dla rodziców Krótki przewodnik przetrwania „Akcja Adaptacja – Jak pomóc dziecku przygotować się do przedszkola”,

Drodzy Rodzice

Grupa „Rybki” wzięła udział w Dniu Bajki organizowanym, jak co roku przez 8 Ogród Jordanowski. Dzieci oglądały przedstawienie teatralne, będące inspiracją do wykonania filmu.

Przy pomocy rodziców powstał film, w którym dzieci zaprezentowały jeden z wierszy Jana Brzechwy – „Na wyspach Bergamutach”.

Film można obejrzeć w linku poniżej. Od 18 czerwca film będzie dostępny na Facebooku 8 Ogrodu Jordanowskiego.

Drodzy Rodzice,

w związku z pojawieniem się kolejnych przypadków wścieklizny u lisów, proszę

o zapoznanie się z treścią poniższego plakatu.

Szanowni Państwo,

14 maja zaczną działać cztery warszawskie punkty szczepień powszechnych. Zostaną one uruchomione na terenie Śródmieścia, Białołęki, Targówka i Wawra. Na Targówku punkt szczepień znajduje się w hali sportowej OSiR Targówek przy ul. M. Ossowskiego 25.

Trwa już rejestracja na szczepienia w tych miejscach, a informacje jak to zrobić znajdują się na stronie https://www.warszawaszczepi.pl/

DRODZY RODZICE

DZIĘKUJEMY ZA ZANGAŻOWANIE I UDZIAŁ W NASZYM KONKURSIE. OTRZYMALIŚMY 24 PRZEPISY ZE SMACZNYMI I ZDROWYMI DANIAMI. WSZYSTKIE POTRAWY BYŁY TAK CIEKAWE, ŻE JURY ZGODNIE PODJĘŁO DECYZJĘ O PRZYZNANIU

WSZYSTKIM DZIECIOM I MIEJSCA.

GRATULUJEMY!

Z ZEBRANYCH PRZEPISÓW STWORZYLIŚMY KSIĄŻKĘ KUCHARSKĄ, KTÓRĄ MOŻECIE ZOBACZYĆ W LINKU PONIŻEJ.

Wyróżnienie dla Przedszkola nr 123 „Ocean Marzeń”
Szanowni Państwo,
Miło nam poinformować Państwa, że nasze Przedszkole otrzymało wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Przygody Mieci i ImPETa” w ramach realizowanej w gr. Krokodylki Kampanii Edukacyjnej „Działaj z ImPETem”.
Celem konkurs do którego przystąpiło nasze przedszkole było utrwalenie wiedzy w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, jakimi są butelki PET a także ich recyklingu. Należało wykonać pracę plastyczną, która przedstawiała dalsze przygody Śmieciarki Mieci i butelki ImPETa, bohaterów poznanych w ramach realizacji projektu.
Warto dodać, że Śmieciarka Miecia istnieje, a jej wnętrze to jeżdżąca wystawa, która przedstawia proces od segregacji do recyklingu. Premiera Mieci przypada na rok 2019,gdy powstała i zaczęła jeździć po Polsce, a w ramach trasy edukowała dorosłych i dzieci w różnych miastach.
Dzieci z grupy Krokodylki pod kierunkiem nauczycielki, wspólnie wykonały pracę plastyczną pt. „Przygody Mieci i ImPETa: Razem ratujemy Ziemię”. Praca przedstawiała historię od zgniecionej butelki do recyklingu.
W pierwszym etapie zwracaliśmy się do Państwa z prośbą o pomoc w oddawaniu głosów, aby nasza praca zakwalifikowała się do drugiego etapu, w którym to Jury oceniało 25 prac z największą ilością głosów. Nasza praca otrzymała II Wyróżnienie oraz nagrody dla grupy: zestaw ciastoliny, zestaw PlayDoh kuchnia, matę PlayDoh, grę karcianą Dobble, grę planszową Monopoly oraz grę Portki hydraulika.
Wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się i oddawali głosy na naszą pracę serdecznie dziękujemy za pomoc oraz poświęcony czas.
Opracowała:
mgr Justyna Turlin, nauczycielka z gr Krokodylki

o miejscach pomocy psychologicznej i psychiatrycznej
dla pełnoletnich Mieszkańców Targówka

BRÓDNOWSKIE CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Mazowiecki Szpital Bródnowski ul. Kondratowicza 8
03-242 Warszawa

Kierownik Kliniki – prof. dr hab. med. Andrzej Kokoszka Kliniczny Koordynator Zespołu Oddziałów Psychiatrii

BRÓDNOWSKIE CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Przychodnia Rejonowo- Specjalistyczna
03-343 Warszawa, ul. Rembielińska 8
Adres strony internetowej: www.zoztargowek.waw.pl

Poradnia Zdrowia Psychicznego MEDICERS Sp. z o.o.
03-683 Warszawa, ul. Tużycka 31
Infolinia 22 744 31 50, fax: 22 744 31 70
e-mail: sekretariat_nzoz@przychodniazacisze.pl

Poradnia Zdrowia Psychicznego Mazowiecki Szpital Wojewódzki – Drewnica
ul. Rychlińskiego 1, 05-091 Ząbki
Sekretariat Zarządu: (22) 419 70 02
e-mail: sekretariat@drewnica.pl

UWAGA: Do Lekarzy Psychiatrów nie wymagane są skierowania, w godzinach 8.00 -18.00 zaleca się kontakt przez Punkty Zgłoszeniowo-Koordynacyjne PZK, a po 18.00 przez SOR .