Drodzy Rodzice


Już w najbliższą sobotę 11 maja na stadionie PGE Narodowy odbędzie się 23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – największa w Europie popularnonaukowa impreza plenerowa. Przeznaczona jest dla wszystkich, którzy ciekawi są świata, a więc przede wszystkim właśnie do uczniów, studentów, nauczycieli i rodziców. W godz. 11.00 – 20.00 w 7 strefach tematycznych odbędzie się prawie 1000 pokazów, spotkań z naukowcami, będzie można poznać najnowsze ciekawostek technologicznych. Ponad 200 wystawców z całej Europy zaprasza do podzielenia się wiedzą i nowinkami naukowymi. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Drodzy Rodzice

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Forum Zdrowia 9 maja 2019 godz. 10:00 – 15:00 w Urzędzie Dzielnicy Warszawa-Targówek.

Tematami przewodnimi Forum Zdrowia będą:

·         Opieka zdrowotna w środowisku wychowania i nauczania

·         Szczepienia obowiązkowe i zalecane. Fakty i mity

·         Zaburzenia snu, depresja u ludzi starszych

·         Odpowiednia dieta dla osób starszych

dodatkowo zostaną przeprowadzone warsztaty „Zdrowy kręgosłup”


Szanowni Państwo!

Europejski Tydzień Szczepień

Znalezione obrazy dla zapytania europejski tydzien szczepien

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie informuje, iż w dniach 24-30 kwietnia 2019 r. obchodzony jest Europejski Tydzień Szczepień.

W tym roku motywem przewodnim są hasła: Poznaj i udostępnij fakty na temat szczepień oraz Bohaterowie szczepień.

Inicjatywie patronuje Światowa Organizacja Zdrowia. Celem jest  zwiększenie wiedzy i świadomości społeczeństwa o szczepieniach ochronnych oraz ich znaczenia dla naszego zdrowia. Temat tegorocznej edycji Tygodnia Szczepień dotyczy przekazu oraz udostępniania faktów na temat szczepień. Europejski Tydzień Szczepień jest okazją do podkreślenia znaczenia osób, które w różny sposób na co dzień umożliwiają i wspierają szczepienia. Nazwano ich „Bohaterami szczepień”. Należy tu wymienić naukowców, którzy opracowują bezpieczne i skuteczne szczepionki, pracowników ochrony zdrowia, którzy są wiarygodnym źródłem informacji na temat szczepień dla swoich pacjentów, rodziców którzy decydując się na szczepienia swoich dzieci, chronią również tych których nie można zaszczepić, decydentów, których działania zapewniają jak najszerszy dostęp do szczepień oraz każdego kto poszukuje i udostępnia oparte na faktach naukowych informacje na temat szczepień.

.Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m. st. Warszawie zachęca do zapoznania się z informacjami na temat szczepień dostępnymi na stronach:

W trakcie trwania Europejskiego Tygodnia Szczepień więcej informacji na temat szczepień obowiązkowych oraz zalecanych można uzyskać osobiście lub telefonicznie w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w m.st. Warszawie ul. Kochanowskiego 21, tel. (22) 310-79-26 oraz (22) 310-79-33 w godzinach 8:00-15:30 oraz punktach szczepień w poradniach podstawowej opieki zdrowotnej.

Drodzy Rodzice

Serdecznie zapraszamy na wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek

pt. „Czy w wakacje nasze dzieci tracą rozum,

czyli jak bezpiecznie dotrwać do września?”

10 czerwca 2019 r. o godz. 17:30 w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek.

Wykład poprowadzi Robert Rutkowski – psychoterapeuta, pedagog i trener umiejętności psychologicznych. Codziennie pomaga wielu ludziom w walce z nałogami, depresją, nerwicą lękową i problemami życia codziennego. Prowadzi własny Gabinet Psychoterapii i Rozwoju Osobistego w Warszawie, jest również wykładowcą akademickim. Autor bestsellerowych książek „Pułapki przyjemności” i „Oswoić narkomana” (napisanych w duecie z Ireną A. Stanisławską).

rutkowskirobert

Znalezione obrazy dla zapytania #oddechmotyla

Drodzy Rodzice

 

Przyłączyliśmy się do Akcji „Oddech motyla”, bo dbamy o to aby nasi podopieczni mogli przebywać w czystych pomieszczeniach, wolnych od smogu i zanieczyszczeń.

W sposób symboliczny zjednoczyliśmy się z tymi, którzy choćby małymi krokami, chcą dążyć do poprawy zdrowia dzieci i przyszłych pokoleń. Dzieci z grupy Ośmiorniczki przyłączyły się do akcji i symbolicznie pokazały, iż wspólnie jednoczą się w imię polepszenia jakości powietrza. Gestem dłoni prezentujących trzepot skrzydeł motyla, zrobiły mały krok, który przyniesie wielkie zmiany.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie fundacji Lubimy Działać w linku poniżej.

http://www.lubimydzialac.org/oddech-motyla/

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”true” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”random” animation_effect=”bounce” album_title=”true” album_id=”18″]

 

 

 Wszawica może przydarzyć się każdemu i NIE JEST oznaką braku higieny osobistej,
dlatego tak ważna jest profilaktyka, czyli zapobieganie.

 

ZALECENIA PROFILAKTYCZNE DLA RODZICÓW I DZIECI DOTYCZĄCE WSZAWICY 

  1. Związuj długie włosy swojego dziecka lub noś krótką fryzurę, która ułatwia pielęgnację skóry głowy i włosów.
  2. Używaj wyłącznie osobistych przyborów higienicznych do pielęgnacji skóry i włosów.
  3. Codziennie czesz i szczotkuj włosy.
  4. Myj skórę głowy i włosy w miarę potrzeb, nie rzadziej niż dwa razy w tygodniu.
  5. Weź ze sobą (rodzicu, wyposaż swoje dziecko) środki higieniczne, takie jak szampony z odżywką ułatwiające rozczesywanie i wyczesywanie włosów.
  6. Po powrocie do domu sprawdź czystość głowy.
  7. Rozmawiaj ze swoim dzieckiem o tym, że nie wolno korzystać z cudzych szczotek do włosów, zakładać czapek/szalików koleżanek/kolegów ponieważ może to spowodować przeniesienie na głowę wszy od innych osób.

Wszelkie informacje dostępne w poniższych  linkach:

broszura informacyjna

pedikuloza – co to takiego?

ulotka

 

Seniorze! Skończyłeś 75 lat?Masz problem z cieknącym kranem, nieszczelnym oknem lub inną drobną usterką?

Skorzystaj z usług Warszawskiej Złotej Rączki dla seniora 75+.

Regulamin usługi oraz plakat informacyjny w załączniku.

Szczegółowe informacje dostępne w linku poniżej.

http://www.senioralna.um.warszawa.pl/oferta-dla-senior-w/warszawska-z-ota-r-czka-dla-seniora-75

 

Serdecznie zapraszamy na wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek pt.

„Czy miłość to tylko (neuro) peptyd?”

8 kwietnia 2019 r. o godz. 17:30

w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek.

Naukowiec i pisarz polski, magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), magister ekonomii (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), doktor informatyki (Politechnika Warszawska), doktor habilitowany chemii (Politechnika Łódzka).Rybak dalekomorski, magister fizyki, doktor informatyki i doktor habilitowany chemii (program komputerowy jego autorstwa stosuje większość najważniejszych firm chemicznych w świecie). Naukowiec i pisarz. Debiutancka „Samotność w Sieci” stała się w Polsce i w Rosji kultowym bestsellerem, została sfilmowana i przetłumaczona na wiele języków. Autor zbioru opowiadań „Zespoły napięć”, „powieści Los powtórzony”, tomików esejów „Intymna teoria względności”, „Molekuły emocji”, „Sceny z życia za ścianą”, „Czy mężczyźni są światu potrzebni?”, „Zbliżenia”, oraz naukowej bajki dla dzieci „W poszukiwaniu Najważniejszego: bajka trochę naukowa”. Z Małgorzatą Domagalik napisał dwie powieści epistolograficzne: „188 dni i nocy” oraz „Między wierszami”.