OSTATNI DZWONEK – DO #CODEWEEK2019 JUŻ MNIEJ, NIŻ MIESIĄC!

Już niespełna miesiąc dzieli nas od rozpoczęcia siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania! O co chodzi w tym komputerowym zamieszaniu? Dlaczego warto się zaangażować? Czy moje dziecko może wziąć udział? Co z opłatami? Odpowiedź na te i inne nurtujące pytania znajdziecie poniżej, więc… Zapraszamy do lektury!

Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, będziemy świętować Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, do której zapraszamy wszystkich, w każdym wieku.

Europejski Tydzień Kodowania to …

wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W skrócie: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami. Zapewniamy – to prostsze, niż Wam się wydaje! Dlatego do wspólnej zabawy zapraszamy osoby w każdym wieku – od maluchów z przedszkoli, po członków klubów seniora. Dajemy słowo – wszyscy będziecie bawić się świetnie. 

Po co uczyć dzieci programowania?

Po co nam to programowanie? To nie tylko ścieżka kariery. To przede wszystkim nauka, która daje szansę na zdobycie uniwersalnych kompetencji – kluczowych nie tylko dla dzieciaków, ale i bardzo przydatnych w dorosłości. Wbrew popularnej opinii – programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów daje dzieciom (i wielu dorosłym) poczucie sprawczości oraz uczy zadaniowego podejścia do problemów. Praca w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić także kompetencje społeczne. Nie trzeba być matematycznym orłem, by być świetnym programistą. Dajemy słowo – humaniści także sobie poradzą J

Programowanie to frajda!

Zeszłoroczna edycja CodeWeek cieszyła się ogromną popularnością! Przez dwa tygodnie w całej Polsce zorganizowaliśmy ponad pięć tysięcy wydarzeń.  Jesteśmy bardzo dumni z tego wyniku i jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy się zaangażowali. Apetyt oczywiście rośnie w miarę jedzenia, dlatego w tym roku mierzymy jeszcze wyżej. Na kogo liczymy najbardziej – oczywiście na uczniów, nauczycieli i rodziców. Bez Was nic się nie uda.

Krok po kroku

Tak jak wspominaliśmy – nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy pomysł na zaangażowanie jest dobry. Liczą się dobre chęci i miłe spędzenie czas.

Zacznijcie od lekcji informatyki, które odbędą się w Waszej szkole pomiędzy 5 a 20 października. Inne pomysły? Turniej logicznych gier planszowych, pogadanka o nowych technologiach, konkurs dla uczniów, a może obejrzycie razem film z nowinkami technicznymi w rolach głównych i później o nim podyskutujecie? Dobrym pomysłem jest także zaproszenie seniorów i pokazanie im jak obsługiwać komputer lub smartfona. Jeśli o to chodzi, nie ma lepszych nauczycieli od dzieci.

Pamiętajcie o jednym – jakiekolwiek wydarzenie zorganizujecie, zgłoście je na stronie http://www.codeweek.eu/events To ważne – liczba zgłoszonych w każdym kraju inicjatyw decyduje, który kraj zdobędzie pierwsze miejsce w tym ogólnoeuropejskim wyścigu fair play.

Kto pyta, nie błądzi

Jeśli macie pytania lub to co napisaliśmy nie jest dla Was jasne, zajrzyjcie na stronę.http://w.koduj.gov.pl Zachęcamy również do śledzenia profilu Code Week PL na Facebook’u https://pl-pl.facebook.com/CodeWeekPL/

Bądźmy w kontakcie!

Pozdrawiamy

Zespół #CodeWeek2019

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że tradycyjnie jak w poprzednich latach, tak i  w tym roku będziemy kontynuowali autorski Program Profilaktyki Próchnicy, który przeznaczony jest dla dzieci w przedszkolach. Program ten realizujemy już od 17 lat i obejmuje on około stu sześćdziesięciu przedszkoli w Warszawie i jej okolicach.

Celem Programu jest poprawa stanu zdrowia jamy ustnej dzieci oraz zmniejszenie zapadalności na próchnicę. Próchnica  nadal pozostaje bardzo poważnym problemem wśród najmłodszych. Chcemy to zmienić poprzez systematyczne działania edukacyjne.

Uczenie dzieci prawidłowego mycia ząbków już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej jest niezbędne w powodzeniu działań profilaktycznych.

Pogadanka na temat prawidłowej higieny jamy ustnej jest prowadzona dla wszystkich dzieci w grupach, natomiast fluoryzacja jest tylko dla chętnych dzieci, które będą zapisane i  wniosą powyższą opłatę.

Koszt jednej fluoryzacji w semestrze wraz z pogadanką wynosi 16 zł / dziecko.  W ramach powyższej kwoty dzieci otrzymają dziecięcą szczoteczkę do zębów oraz atrakcyjny upominek ( różne wzory dla dziewczynek i dla chłopców ).

Fluoryzacja przeprowadzana jest we wszystkich grupach wiekowych i organizowana jest 2 x w roku, analogicznie tak jak  w gabinetach stomatologicznych.

Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą korzyść i satysfakcję zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Pomyśl  jak  ważna  jest  profilaktyka  próchnicy  dla  Twojego  dziecka.

Zapraszamy Rodziców na omówienie diagnoz logopedycznych w dniu

1 października 2019r. (wtorek).

Zajęcia logopedyczne odbywać się będą:

Poniedziałek- Grupa Rybki i Grupa Żółwiki

Wtorek- Grupa Krokodylki

Środa- Grupa Delfinki i Grupa Ośmiorniczki

Czwartek- Grupa Pingwinki i Grupa Krabiki

Piątek- ćwiczenia indywidualne

Informacje o przebiegu terapii logopedycznej można uzyskać w każdy piątek w godzinach 7:00-8:00 w sali nr 38.

Drodzy Rodzice

W tym roku szkolnym możecie Państwo dokonać samodzielnego zakupu indywidualnego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków „strefaNNW” w TUiR Allianz Polska S.A. oraz ubezpieczenia z warszawskim programem NNW INTERRISK. Wystarczy wybrać jeden z wariantów ubezpieczeniowych:

  1. STREFA NNW ALLIANZ

Indywidualne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dla dzieci w żłobkach, przedszkolach lub szkołach, a także dorosłych.

Z ubezpieczeniem Allianz dziecko jest objęte ochroną ubezpieczeniową niezależnie od miejsca pobytu –w szkole, domu, środkach transportu i podczas uprawiania sportów 24h/dobę. W ramach ubezpieczenia „STREFA NNW” w Allianz istnieje możliwość indywidualnego ubezpieczenia dziecka w zakresie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków.

„STREFA NNW” jako platforma ubezpieczeniowa daje Klientowi możliwość samodzielnego wyboru jednego z trzech gotowych pakietów lub skomponowania zakresu polisy wspólnie ze swoim agentem.

Samodzielny zakup polisy strefaNNW w Allianz: http://www.strefannw.pl

Kod zniżkowy/numer agenta: 028090

Poniżej znajdą Państwo ważne informacje w linkach.

https://przedszkolenr123.pl/wp-content/uploads/pdf/Karta_produktu_StrefaNNW.pdf

https://przedszkolenr123.pl/wp-content/uploads/pdf/Folder_Strefa_NNW_ind._dla_dziecka.pdf

https://przedszkolenr123.pl/wp-content/uploads/pdf/OWU_Strefa_NNW.pdf

2. Warszawski Program NNW INTERRISK:

Dla wszystkich chętnych, którzy chcą przystąpić do naszego programu NNW 2019/2020 mogą zrobić to bez udziału jednostki. Wystarczy tylko wejść na dedykowaną stronę, wypełnić dane i opłacić składkę. Wszystko w kilka minut.

Co trzeba zrobić żeby wykupić ubezpieczenie NNW?

1.    Wejść na dedykowana stronę www https://klient.interrisk.pl/EduPlusOnline i wpisać kod dla wariantów

z rozszerzeniem sportowym la8bt

lub tych bez rozszerzenia sportowego mceph

2.    Można też dostać się na tą stronę szybciej, skanując kod QR jaki jest na materiałach poniżej (do tego potrzebna jest aplikacja do skanowania kodów QR – bezpłatna. https://przedszkolenr123.pl/wp-content/uploads/pdf/qr kod.jpg

3.    Wpisać dane rodzica oraz dzieci

4.    Opłacić w dowolny elektroniczny sposób.

5.    Odebrać certyfikat na adres e-mail podany w rejestracji.

Poniżej w linku tabela wariantów do wyboru:
https://przedszkolenr123.pl/wp-content/uploads/pdf/Tabela wariantów.pdf

Szanowni Państwo zapraszamy na zebrania organizacyjne w dniach:

9 wrzesień 2019 r. (poniedziałek):

Krabiki (grupa biała) g. 16:30

Gwiazdeczki (grupa czerwona) g.16:30

Delfinki (grupa niebieska) g. 17:00

10 wrzesień 2019 r. (wtorek):

Rybki (grupa żółta) g. 16:30

Żółwiki ( grupa pomarańczowa) g. 17:00

Muszelki (grupa zielona) g. 17:00

11 wrzesień 2019 r. (środa):

Ośmiorniczki (grupa fioletowa) g. 16:30

Pingwinki (grupa srebrna) g. 16:30

Krokodylki (grupa złota) g.17:00

Drodzy Rodzice

Serdecznie zapraszamy na inaugurujący 9 edycję Wszechnicy Edukacyjnej Targówek wykład pt.

„Szkoła na tropach zdolności. O skutecznym wspieraniu talentów i mocnych stron uczniów”

23 września 2019 r. o godz. 17:30 w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek.

Wykład poprowadzi dr Tomasz Knopik – Doktor psychologii, adiunkt w Katedrze Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, autor licznych publikacji z zakresu psychopedagogiki zdolności i kreatywności. Wierny pasjonat każdego przejawu twórczości dziecka.

knopik tomasz

Uczniowie zdolni stanowią ok. 18-20% populacji wszystkich uczniów. Jest to zatem ogromne wyzwanie i odpowiedzialność, aby te zdolności zidentyfikować i optymalnie rozwijać. Praktyka jednak pokazuje, że prawie połowa uczniów zdolnych nie otrzymuje w szkole odpowiedniego wsparcia, co przekłada się na masowy proceder marnowania talentów. Edukacja zorientowana na zdolnościach i mocnych stronach uczniów to kluczowa perspektywa oświaty otwartej na przyszłość. Celem wykładu będzie omówienie skutecznych strategii wdrażania tej idei do szkolnej praktyki.

Znalezione obrazy dla zapytania #oddechmotyla

Drodzy Rodzice

 

Przyłączyliśmy się do Akcji „Oddech motyla”, bo dbamy o to aby nasi podopieczni mogli przebywać w czystych pomieszczeniach, wolnych od smogu i zanieczyszczeń.

W sposób symboliczny zjednoczyliśmy się z tymi, którzy choćby małymi krokami, chcą dążyć do poprawy zdrowia dzieci i przyszłych pokoleń. Dzieci z grupy Ośmiorniczki przyłączyły się do akcji i symbolicznie pokazały, iż wspólnie jednoczą się w imię polepszenia jakości powietrza. Gestem dłoni prezentujących trzepot skrzydeł motyla, zrobiły mały krok, który przyniesie wielkie zmiany.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie fundacji Lubimy Działać w linku poniżej.

http://www.lubimydzialac.org/oddech-motyla/

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”true” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”random” animation_effect=”bounce” album_title=”true” album_id=”18″]

 

 

 Wszawica może przydarzyć się każdemu i NIE JEST oznaką braku higieny osobistej,
dlatego tak ważna jest profilaktyka, czyli zapobieganie.

 

ZALECENIA PROFILAKTYCZNE DLA RODZICÓW I DZIECI DOTYCZĄCE WSZAWICY 

  1. Związuj długie włosy swojego dziecka lub noś krótką fryzurę, która ułatwia pielęgnację skóry głowy i włosów.
  2. Używaj wyłącznie osobistych przyborów higienicznych do pielęgnacji skóry i włosów.
  3. Codziennie czesz i szczotkuj włosy.
  4. Myj skórę głowy i włosy w miarę potrzeb, nie rzadziej niż dwa razy w tygodniu.
  5. Weź ze sobą (rodzicu, wyposaż swoje dziecko) środki higieniczne, takie jak szampony z odżywką ułatwiające rozczesywanie i wyczesywanie włosów.
  6. Po powrocie do domu sprawdź czystość głowy.
  7. Rozmawiaj ze swoim dzieckiem o tym, że nie wolno korzystać z cudzych szczotek do włosów, zakładać czapek/szalików koleżanek/kolegów ponieważ może to spowodować przeniesienie na głowę wszy od innych osób.

Wszelkie informacje dostępne w poniższych  linkach:

broszura informacyjna

pedikuloza – co to takiego?

ulotka

 

Seniorze! Skończyłeś 75 lat?Masz problem z cieknącym kranem, nieszczelnym oknem lub inną drobną usterką?

Skorzystaj z usług Warszawskiej Złotej Rączki dla seniora 75+.

Regulamin usługi oraz plakat informacyjny w załączniku.

Szczegółowe informacje dostępne w linku poniżej.

http://www.senioralna.um.warszawa.pl/oferta-dla-senior-w/warszawska-z-ota-r-czka-dla-seniora-75