Pojekt eTwinning

Grupa „Żółwiki” w miesiącach wrzesień, październik i listopad brała udział w projekcie „Autumn colors”, który został zarejestrowany przez nauczycieli na platformie eTwinning. eTwining to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy, współpracująca za pomocą mediów elektronicznych.

W projekcie wzięli udział nauczyciele z Łotwy, Hiszpanii, Słowacji, Bośni i Hercegowiny oraz ich podopieczni. Przedszkole nr 123 „Ocean Marzeń” reprezentowali wychowawcy grupy „Żółwiki” Ilona Trzebińska oraz Karina Roman.

Pierwszym zadaniem pozwalającym na poznanie partnerów uczestniczących w projekcie było wykonanie portretów oraz nagranie filmiku w którym dzieci przedstawią się w języku angielskim.

W drugim etapie projektu dzieci wykonały prace plastyczne o tematyce jesieni. Była to praca przedstawiająca Panią Jesień, owoce i warzywa, pawie oraz parasolki. Co tydzień każde przedszkole przesyłało informacje na temat tego jakie działania zostały podjęte.

W listopadzie zadaniem każdego przedszkola było nauczenie się piosenki, nagranie jej oraz przesłanie do krajów partnerskich. Żółwiki nauczyły się  piosenki „Zbieramy grzyby”. Na koniec projektu dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną, która została następnie przesłana pocztą m.in. do Słowacji i Hiszpanii. Zrobiły również kartę z podziękowaniem za udział w projekcie.

Żółwiki bardzo chętnie brały udział we wszystkich zadaniach. Dzięki wykorzystaniu komputera, internetu i różnego oprogramowania mogły poznać dzieci z innych krajów i dowiedzieć się jak wygląda u nich jesień. Dodatkową zaletą projektu było wykorzystanie języka angielskiego do bezpośredniej komunikacji z rówieśnikami – partnerami w projekcie.