Drodzy rodzice! Decyzja rządu o ponownym otwarciu przedszkoli czy żłobków z dnia 4 maja i z terminem otwarcia 6 maja, była nieprzemyślana, nieskonsultowana i niedopracowana. Dlatego Warszawa w pierwszym kroku zaapelowała o szczegółowe wytyczne sanitarne, na podstawie których miałyby funkcjonować te placówki, w czasie trwającej cały czas epidemii. W związku z tym wiemy m.in. o tym, że dotychczasowe grupy w przedszkolach liczące 25 dzieci teraz będą mogły liczyć ich jedynie 12. Dlatego skierowaliśmy do rodziców ankietę, w oparciu o którą, zgodnie z rekomendacją premiera zdecydujemy, które dzieci znajdą miejsce w przedszkolu w pierwszej kolejności. Znamy już dane z tych ankiet. 27% rodziców dzieci zapisanych do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zadeklarowało ich udział w zajęciach (dokładnie to ponad 15 tysięcy dzieci). Placówki chcemy otworzyć 18 maja – dlatego też opracowujemy wewnętrzne instrukcje i przygotowujemy zakupy środków ochrony osobistej. Otworzymy je jednak wtedy, kiedy będziemy do tego gotowi. Kiedy będziemy mieli pewność, że bezpieczeństwo wszystkich – maluchów, ich rodziców oraz całej kadry będzie zapewnione. Bo to jest teraz najważniejsze.