W naszym przedszkolu powstała dodatkowa sala „KLOCKOWNIA”. Z powodzeniem wykorzystujemy w codziennej pracy rozwiązania Lego Education dla przedszkoli. Pracujemy Metodą 6 klocków, a także z zestawami Bingo AnimalCoding ExpressMore to Math czy też Lego Wedo. Rozwijamy tym samym kompetencje matematyczne i cyfrowe dzieci w przyjazny i atrakcyjny dla nich sposób. 

Lego Education to zestawy klocków Lego pozwalające budować zwierzęta, budowle czy modele urządzeń, które po podłączeniu do komputera z odpowiednim oprogramowaniem, można wprawić w ruch. Wspomagają naukę programowania i ukazują podstawowe zagadnienia robotyki.

Zestawy Lego Duplo to doskonałe wprowadzenie dla najmłodszych przedszkolaków do świata Lego. Już od wczesnych lat młodzi konstruktorzy mogą rozwijać swoją kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i umiejętność czytania instrukcji. Ponadto w czasie zabawy nasze przedszkolaki poznają liczby i przeprowadzają fascynujące eksperymenty oraz uczą się słownictwa z wielu dziedzin (jak farma, pojazdy, jedzenie). Kolorowe klocki odpowiednie dla małych rąk zachęcają do wymyślania własnych budowli albo rozwijania pomysłów dołączonych do każdego zestawu.

Bingo Animal

W ramach gry nasze najmłodsze przedszkolaki otrzymują karty konstrukcji, ułatwiające zbieranie odpowiednich klocków i budowanie zwierzaków. Podczas konstruowania kolorowych i prostych modeli dzieci uczą się rozpoznawania kształtów i kolorów oraz odpowiedniego dopasowywania. Rozwijane są umiejętności współpracy, komunikacji oraz przestrzegania zasad.

Metoda 6 klocków

Sześć klocków to koncepcja zachęcająca i motywująca  dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym do rozwijania umiejętności, wiedzy i postaw niezbędnych, by osiągać sukcesy w dalszym życiu. Metoda ta wykorzystywana jest w naszym przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych.

Warsztaty Sześciu klocków to krótkie, proste ćwiczenia i zabawy mające:

  • rozbudzić umysł, 
  • skłonić dzieci do ruszania się, 
  • doskonalić procesy myślenia i zapamiętywania.

Podczas zabaw nasze przedszkolaki kształtują umiejętność kontrolowania własnego zachowania w dążeniu do określonego celu. Zadania zapewniają dziecku wiele możliwości ćwiczenia i rozwijania samokontroli, która odgrywa dużą rolę podczas procesów związanych z uczeniem się. 

Coding Express

Dzięki rozwiązaniu Lego Duplo, opartym na popularnym temacie pociągu, nasze przedszkolaki mają okazję intuicyjnie eksplorować koncepcje takie jak:

  • sekwencje
  • pętle,
  • instrukcje warunkowe,

rozwijając jednocześnie umiejętności rozwiązywania problemów, krytyczne myślenie, współpracę oraz kompetencje społeczne i emocjonalne.

More to Math

Zestaw More to Math pomaga przedszkolakom z grup starszych znaleźć rozwiązania matematycznych problemów z wykorzystaniem prostych modeli. Klocki Lego inspirują do nauki, pokazując poszczególne kroki, które należy wykonać w trakcie rozwiązywania problemu. Dzięki temu łatwo odnieść numeryczne zagadnienia do rzeczywistego, otaczającego dzieci świata.

Niemal każdy klocek z zestawu wspomaga naukę matematyki. Poprzez kolor, kształt, rozmiar, każdy klocek znalazł się w zestawie w określonym celu. Wszystkie elementy składają się na całość rozwiązania matematycznych zagadek.