Z przyjemnością pragniemy poinformować, że tradycyjnie jak w poprzednich latach, tak i  w tym roku będziemy kontynuowali autorski Program Profilaktyki Próchnicy, który przeznaczony jest dla dzieci w przedszkolach. Program ten realizujemy już od 17 lat i obejmuje on około stu sześćdziesięciu przedszkoli w Warszawie i jej okolicach.

Celem Programu jest poprawa stanu zdrowia jamy ustnej dzieci oraz zmniejszenie zapadalności na próchnicę. Próchnica  nadal pozostaje bardzo poważnym problemem wśród najmłodszych. Chcemy to zmienić poprzez systematyczne działania edukacyjne.

Uczenie dzieci prawidłowego mycia ząbków już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej jest niezbędne w powodzeniu działań profilaktycznych.

Pogadanka na temat prawidłowej higieny jamy ustnej jest prowadzona dla wszystkich dzieci w grupach, natomiast fluoryzacja jest tylko dla chętnych dzieci, które będą zapisane i  wniosą powyższą opłatę.

Koszt jednej fluoryzacji w semestrze wraz z pogadanką wynosi 16 zł / dziecko.  W ramach powyższej kwoty dzieci otrzymają dziecięcą szczoteczkę do zębów oraz atrakcyjny upominek ( różne wzory dla dziewczynek i dla chłopców ).

Fluoryzacja przeprowadzana jest we wszystkich grupach wiekowych i organizowana jest 2 x w roku, analogicznie tak jak  w gabinetach stomatologicznych.

Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą korzyść i satysfakcję zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Pomyśl  jak  ważna  jest  profilaktyka  próchnicy  dla  Twojego  dziecka.