Bądź niezależny- zerwij krępujące więzy

3 grudnia 2018 przyłącz się do akcji
„Bądź niezależny- zerwij krępujące więzy”

w ramach
Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Każdy może wyrazić swoją solidarność i tego dnia:

• ubrać się na biało,
  • dodać biały kolor do ubrania.

Niech biała barwa da osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie, na zdobycie indywidualności, dojrzałości i samodzielności.

Szczegóły akcji w linku poniżej

międzynarodowy dzień osób niepełnosprawnych

Szanowni Państwo,

W związku z realizowanym projektem pn. „Profilaktyka nowotworów głowy i szyi” nr POWR.05.01.00-00-0012/16 w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie zaprasza na: BEZPŁATNE BADANIA LARYNGOLOGICZNE PRZY UŻYCIU NASOFIBEROSKOPU oraz zgodnie ze wskazaniem na USG, BIOPSJĘ CIENKOIGŁOWĄ Z BADANIEM CYTOLOGICZNYM, POBRANIE WYCINKA WRAZ Z BADANIEM HISTOPATOLOGICZNYM ORAZ MARKERY NOWOTWOROWE wszystkich Państwa, którzy są w grupie wiekowej:

40-65 lat i chociaż jeden z poniższych objawów występuje co najmniej przez trzy tygodnie:

·         ból gardła

·         uporczywa chrypka

·         obolały język

·         ból lub trudności w przełykaniu

·         guzek w obrębie szyi

·         niedrożność nosa lub krwisty wyciek z nosa.

W trosce o zdrowie osób pracujących głosem, zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w projekcie.

Jak (od)budować relacje z nastolatkiem

Serdecznie zapraszamy na wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek pt.

„Jak (od)budować relacje z nastolatkiem.

Poczucie przynależności i poczucie wykluczenia u młodzieży – zagrożenia i wyzwania”

– 4 grudnia 2018 r. (wtorek) o godz. 17:30 w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek.

wilczynska agnieszka

Wykład poprowadzi dr hab. Agnieszka Wilczyńska – psycholog i pedagog, psychoterapeuta i badaczka – profesor nadzwyczajny szkoły wyższej we Wrocławiu. Założyła jako pierwsza w Europie filię Projektu Bohaterskiej Wyobraźni – odpowiednik amerykańskiego Heroic Imagination Project stworzonego przez prof. Philipa Zimbardo (Universytet Stanfordzki).

Od roku 2014, w ramach HIP implementuje program Rozumienie Ludzkiej Natury w Polsce. Prof. Agnieszka Wilczyńska bada związki pomiędzy poczuciem przynależności a funkcjonowaniem młodzieży w ich środowisku szkolnym i domowym, a zwłaszcza zajmuje się tym jak sobie radzą nastolatki, które mają poczucie, że są wykluczane.

Prowadzi Poradnię Psychologiczną Partner oraz wykłada na uniwersytetach w Polsce, a także we Włoszech. Jest autorem dwóch książek i ponad 100 artykułów. Prof. Wilczyńska jest redaktorem naczelnym pierwszego w Polsce czasopisma dla profesjonalistów – praktyków terapeutów „Psychologia w praktyce”.

Podczas wykładu słuchacze będą mogli dowiedzieć się:

• jaki jest związek pomiędzy poczuciem odrzucenia, a korzystaniem przez młodzież z używek?
• dlaczego młodzież wykorzystuje agresję jako sposób na „poradzenie sobie” z trudnymi sytuacjami?
• dlaczego chłopcy uzależniają się od Internetu łatwiej niż dziewczyny?
• jak sprawić aby nastolatki angażowały się bardziej?

WĘDRUJĄCA GRA

Znalezione obrazy dla zapytania gry planszowe dla dzieci

DRODZY RODZICE

JEŚLI WASZE DZIECI MAJĄ W SWOICH ZBIORACH GRY LUB PUZZLE,

KTÓRYMI JUŻ SIĘ NIE BAWIĄ, ZACHĘCAMY DO PRZYNIESIENIA

ICH DO NASZEGO PRZEDSZKOLA I POZOSTAWIENIA NA STOLIKU,

PRZY WEJŚCIU DO PRZEDSZKOLA.

REGULAMIN :

• Z WYPOŻYCZANIA GIER MOGĄ KORZYSTAĆ  TYLKO DZIECI Z NASZEGO PRZEDSZKOLA
  • ZA ZGODĄ RODZICÓW DZIECKO WYBIERA 1 GRĘ I ZABIERA JĄ DO DOMU NA OKRES MAX 1 TYG.
  • ZWRÓCONA GRA NIE MOŻE BYĆ ZNISZCZONA
  • DZIECKO PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA WYPOŻYCZONĄ GRĘ