Podobny obraz

Szanowni Państwo

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 13 uprzejmie zaprasza na warsztaty psychoedukacyjne

„ROZWÓD OCZAMI DZIECKA I RODZICA”

kierowane są do rodziców, będących w trakcie rozstania bądź rozwodu.

Warsztaty rozpoczynają się 14.03.2018r. (środa) o godzinie 17.00.

Obejmują sześć dwugodzinnych spotkań, które odbywać się będą raz w tygodniu (w środy)

w godzinach: 17.00 – 19.00, na terenie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 13 w Warszawie.

Celem spotkań jest:

v  Rozwijanie umiejętności w zakresie konstruktywnego radzenia sobie z kryzysem, wzbogacenie wiedzy na temat faz rozstania się rodziców, tworzenie grupy wsparcia.

v  Ćwiczenie rozpoznawania i sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami towarzyszącymi rozstaniu.

v  Rozwijanie umiejętności udzielania swojemu dziecku pomocy
w sytuacji rozstania rodziców.

Spotkania poprowadzą psycholodzy: mgr Emilia Muciek, mgr Olga Biernat

Osoby zainteresowane prosimy, aby zgłaszały swoją chęć uczestnictwa w sekretariacie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 13, ul. Odrowąża 75, 03 – 310 Warszawa, pod numerami telefonu: 22 811-05-22 lub 22 811-26-46.

Drodzy Rodzice

W marcu rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych szkół podstawowych.

Poniżej harmonogram dni otwartych w poszczególnych szkołach na Targówku:

Szkoła Podstawowa nr 378, Ul Bartnicza 8

Zajęcia otwarte w dniu 20 luty o godzinie 17.30

Dzień otwarty dla rodziców i dzieci w dniu 21 luty o godzinie 17.00

Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi nr 206, Ul Bartnicza 2

Dzień otwarty dla rodziców i dzieci w dniu 20 luty o godzinie 16.30

Szkoła Podstawowa nr 285, Ul. Turmoncka 20

Dzień otwarty dla rodziców i dzieci w dniu 15 luty o godzinie 17.30

Szkoła Podstawowa nr 298, Ul Krakusa 2

Dzień otwarty dla rodziców i dzieci w dniu 22 luty o godzinie 17.30

Szkoła Podstawowa nr 379, Ul Turmoncka 2

Zajęcia otwarte dla dzieci w dniu 24 luty o godzinie 10.30

Dzień otwarty dla rodziców w dniu 21 luty o godzinie 16.00

Szkoła Podstawowa nr 277, Ul Suwalska 29

Zajęcia otwarte dla dzieci z  rodzicami w dniach 12 i 19 luty o godzinie 16.30

Dzień otwarty dla rodziców i dzieci w dniu 12 luty w godzinach  14.30 – 17.00

Spotkanie informacyjne z dyrektorem szkoły w dniu 12 luty o godzinie 17.00

Szkoła Podstawowa nr 28, Ul Gościeradowska 18/20

Zajęcia otwarte dla dzieci z  rodzicami w dniach 12 i 19 luty o godzinie 16.30

Dzień otwarty połączony z zebraniem informacyjnym dla rodziców i dzieci w dniu 22 luty o godzinie 16.30

Szkoła Podstawowa  z oddziałami integracyjnymi nr 42, Ul. Balkonowa 4

Zajęcia otwarte dla dzieci z  rodzicami w dniach 15 i 22 luty o godzinie 14.00 w sali 39

Dzień otwarty połączony z zebraniem informacyjnym dla rodziców i dzieci w dniu 12 luty o godzinie 17.00

Szkoła Podstawowa  nr 58, Ul. Mieszka I nr 7

Zajęcia otwarte dla dzieci z  rodzicami w dniu 15  luty  w godzinach 10.00 – 14.00

Dni otwarte  dla rodziców i dzieci w dniu 10 i 24 luty w godzinach 10.00 – 14.00

Szkoła Podstawowa  nr 84, Ul. Radzymińska 227

Dzień otwarty dla rodziców w dniu 26 luty o godzinie 17.30

Szkoła Podstawowa  z oddziałami integracyjnymi nr 114, Ul. Remiszewska 40

Zebranie dla rodziców przyszłych klas 1 w dniu 21 luty o godzinie 18.00

Dzień otwarty dla rodziców  w dniu 21 luty o godzinie 17.00

Zapraszamy do obejrzenia filmu

Drodzy Rodzice

W związku z cyklicznie powracającym problemem wszawicy w placówkach edukacyjnych oraz powrotem dzieci z ferii zimowych prosimy o zapoznanie się z informacjami na temat wszawicy

wszawica -stanowisko Ministerstwa Zdrowia

W celu zapewnienia warunków organizacyjnych do bezpiecznego i higienicznego pobytu dzieci w naszym przedszkolu prosimy o systematyczne sprawdzanie dzieciom czystości głów. Jest to najlepsza możliwość skutecznego leczenia wszawicy oraz działań profilaktycznych, które w efekcie mogą zapobiec jej rozprzestrzenianiu.

Zarażenie wszami głowowymi może przytrafić się każdemu dziecku. Nikt tu nie jest winny, gdyż infekcja nie wynika z braku higieny lub ubóstwa rodziny. W takim samym stopniu może ona dotknąć dzieci zadbanych, jak i pochodzących z mniej zamożnych domów.

Dzięki współpracy i komunikacji na linii przedszkole – dom- przedszkole można tego skutecznie uniknąć.

Poniżej przedstawiamy kilka ważnych informacji.

Serdecznie zapraszamy na wykład organizowany w ramach

Wszechnicy Edukacyjnej Targówek

nt. „Dlaczego kreatywność jest ważniejsza niż inteligencja”

5 marca 2018 r. o godz. 17:30

w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy ul. Kondratowicza 20.

fazlagic jan1

Wykład poprowadzi prof. dr hab. Jan Fazlagić – profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Dyrektor ds. zarządzania wiedzą w Spółce Celowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ekspert od zarządzania szkołą, edukacji, innowacyjności w oświacie oraz zarządzania kapitałem intelektualnym, marketingu i projektowania usług; jeden z prekursorów Knowledge Management w Polsce. Autor książki KREATYWNI W BIZNESIE (Poltext 2015). Współpracuje od niemal 15 lat z wieloma samorządami, ośrodkami doskonalenia nauczycieli szkoląc kadrę kierowniczą w oświacie. Współautor wielu ekspertyz dla firm i instytucje sektora publicznego. Stypendysta dwóch prestiżowych stypendiów Fulbright Senior Scholarship (2006-2007) oraz Marie Curie Research Fellowship (2002-2003). Autor dziesięciu książek i ponad 250 artykułów naukowych i popularnonaukowych. Od 2009 roku organizuje konferencje z cyklu „Innowacyjne zarządzanie w oświacie”.

Podczas wykładu prof. Jan Fazlagić wyjaśni istotę kreatywności oraz różnice między kreatywnością a inteligencją. Wskaże jak mierzyć kreatywność oraz przestawi wnioski wypływające z analizy życiorysów kreatywnych osób.

Drodzy Rodzice

Poniżej przedstawiamy kilka ważnych informacji.