AKCJA TRWA

OD 27.11.2017 R. DO 02.01.2018 R.

Mamy zaszczyt Państwa poinformować, że to już osiemnasta edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Niektórzy z Was są z nami od lat, inni przyłączą się do nas po raz pierwszy. Wszystkim Wam z „GÓRY” za to dziękujemy☺ Przez te osiemnaście lat, wokół akcji Góry Grosza zbudowała się empatyczna społeczność. Rozpiera nas duma i wdzięczność, że jesteście z nami!

To dzięki Wam nasza działalność jest możliwa. Przekazane grosze to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. Wiemy, że rodzina jest ważna dla każdego, jest ostoją i fundamentem na lata. Dlatego pomagajmy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone.

Dróg do scalenia rodziny jest wiele, dlatego my pomagamy poprzez: zakup podstawowych i niezbędnych rzeczy, udzielanie specjalistycznego wsparcia, kierowanie rodzin na terapie, fundowanie stypendiów dla dzieci, wspieranie ich pasji i zainteresowań. Wspólnie z dzieckiem i jego najbliższymi poszukujemy najlepszych dla nich rozwiązań, dajemy im przysłowiową wędkę, a nie rybę.

Stale poszukujemy sojuszników, którzy wsparliby nas w naszych inicjatywach. Stąd zbiórka Góry Grosza i Wasz udział w niej są tak bezcenne. Wierzymy, że jeśli połączymy siły, będziemy mogli zdziałać jeszcze więcej, a to, że jesteście z nami, dodaje nam mocy! Uskrzydla nasze działania i cieszy, że prowadzone przez nas inicjatywy są zauważane.

Dziękujemy za Wasze ciepłe słowa o akcji, zdjęcia i telefony dodające otuchy. Również przy tej edycji gorąco zachęcamy do podzielenia się z nami Waszymi technikami i wielkim zaangażowaniem w zbiórkę Góry Grosza. Pokażcie się innym i pokażcie jak nas jest dużo!

Wspieramy różne formy opieki zastępczej, dlatego stale powtarzamy: nie ma lepszej czy gorszej opieki zastępczej. Odpowiednia bowiem jest ta, która w danej sytuacji właściwie reaguje na indywidualne potrzeby dziecka i zapewnia mu bezpieczny rozwój.

Wierzymy, że i Ty przyłączysz się do akcji!

WSZELKIE INFORMACJE DOSTĘPNE NA STRONIE INTERNETOWEJ

TOWARZYSTWA NASZ DOM

DO TEJ PORY, WE WSZYSTKICH LATACH UDAŁO SIĘ JUŻ ZEBRAĆ 35 064 001,64 zł!

KOMU UDAŁO SIĘ POMÓC W POPRZEDNIM ROKU (LINK PONIŻEJ)

GÓRA GROSZA 2016 – SPRAWOZDANIE

WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W AKCJI –  SZLACHETNA PACZKA

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM.

UDAŁO NAM SIĘ SPEŁNIĆ WIĘKSZOŚĆ MARZEŃ WYBRANEJ PRZEZ NAS RODZINY.

ZEBRALIŚMY 12 DUŻYCH PACZEK, A W NICH ZNALAZŁY SIĘ:

• ODKURZACZ
  • WATA PODŁOGOWA
  • ŚRODKI CZYSTOŚCI (Proszki do prania, płyny do mycia naczyń, mydła/żele myjące, pasty do zębów, płyny czyszczące, szampony, szczoteczki do zębów i inne środki do czyszczenia)
  • ŻYWNOŚĆ TRWAŁA (konserwy, mąka, cukier, makarony, oleje, słodycze i inną żywność)
  • UBRANIA (odzież zimowa)
  • WYPOSAŻENIE MIESZKANIA (KOŁDRA, RĘCZNIKI, POŚCIEL 160/200, PRZEŚCIERADŁO)
  • PALETKI DO PING – PONGA, KSIĄŻKA

DZIĘKUJEMY

W RAMACH REALIZACJI PROGRAMU EKOLOGICZNEGO

PRZYGOTOWALIŚMY WRAZ Z FUNDACJĄ CHLOROFIL ZAJĘCIA DLA DZIECI:

10.11.2017 R. – WARSZTATY DLA DZIECI 3- LETNICH I 6- LETNICH

10.00-11.00 WARSZTAT PT.” PODRÓŻ Z JASKÓŁKĄ” (MUSZELKI)

11.00-12.00 WARSZTAT PT. ” W PODWODNYM ŚWIECIE DZIKIEJ RZEKI WISŁY I JEJ STARORZECZY” (KROKODYLKI)

24.11.2017 R.WARSZTATY DLA DZIECI 3- LETNICH I 5- LETNICH

10.00-11.00 WARSZTAT PT.” PODRÓŻ Z JASKÓŁKĄ” (RYBKI)

11.00-12.00 WARSZTAT PT. ” W PODWODNYM ŚWIECIE DZIKIEJ RZEKI WISŁY I JEJ STARORZECZY” (PINGWINKI)

12.30 – 13.30 WARSZTAT PT. ” W PODWODNYM ŚWIECIE DZIKIEJ RZEKI WISŁY I JEJ STARORZECZY” (DELFINKI)

27.11.2017 R.WARSZTATY DLA DZIECI 3- LETNICH, 4 – LETNICH I  5- LETNICH

09.00-10.00 WARSZTAT PT.” PODRÓŻ Z JASKÓŁKĄ” (KRABIKI)

10.00-11.00 WARSZTAT PT. „WARSZTAT O ŻABACH” (GWIAZDECZKI)

11.00-12.00 WARSZTAT PT. ” W PODWODNYM ŚWIECIE DZIKIEJ RZEKI WISŁY I JEJ STARORZECZY” (ŻÓŁWIKI)

12.30 – 13.30 WARSZTAT PT. ” W PODWODNYM ŚWIECIE DZIKIEJ RZEKI WISŁY I JEJ STARORZECZY” (OŚMIORNICZKI)

DRODZY RODZICE

Uprzejmie informujemy, że remont się zakończył. Od poniedziałku 4 grudnia przyprowadzamy dzieci do nowo powstałych sal. Na założenie wideofonu jeszcze czekamy.

REMONT

Serdecznie zapraszamy na wykład pt.

Pamięć i uwaga, dlaczego tak trudno cokolwiek zapamiętać?”

11 grudnia 2017 r. o godz. 17:30

w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy,
ul. Kondratowicza 20
Wykład poprowadzi dr Marek Kaczmarzyk – biolog, neurodydaktyk i memetyk. Autor podręczników i programów szkolnych. Doktorat z zakresu chronobiologii obronił w 1998 na Uniwersytecie Śląskim. Od roku 2000 kierownik Pracowni Dydaktyki Biologii (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski). Od 2012 prowadzi Uniwersyteckie Towarzystwo Naukowe – Wszechnica Śląska, działające w ramach Centrum Kształcenia Ustawicznego UŚ. Propagator dydaktyki ewolucyjnej, dziedziny zajmującej się wyodrębnieniem, rozpoznaniem i praktycznym wykorzystaniem wpływu mechanizmów ewolucyjnych (zarówno ewolucji biologicznej, jak i kulturowej) na procesy uczenia się i nauczania. Właściciel firmy szkoleniowej „Neurodydaktyka doktora Kaczmarzyka”.

kaczmarzyk marek

Drodzy Rodzice

W celu zapewnienia warunków organizacyjnych do bezpiecznego i higienicznego pobytu dzieci w naszym przedszkolu prosimy o systematyczne sprawdzanie dzieciom czystości głów. Jest to najlepsza możliwość skutecznego leczenia wszawicy oraz działań profilaktycznych, które w efekcie mogą zapobiec jej rozprzestrzenianiu.

Zarażenie wszami głowowymi może przytrafić się każdemu dziecku. Nikt tu nie jest winny, gdyż infekcja nie wynika z braku higieny lub ubóstwa rodziny. W takim samym stopniu może ona dotknąć dzieci zadbanych, jak i pochodzących z mniej zamożnych domów.

Dzięki współpracy i komunikacji na linii przedszkole – dom- przedszkole można tego skutecznie uniknąć.

Poniżej przedstawiamy kilka ważnych informacji.